Menu

35.  Bieg Zbąskich 16. Półmaraton – 22.09.2024

Wolontariat

Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie (źródło: Wikipedia)

Nad sprawną organizacją Biegu Zbąskich, biegów dziecięcych, młodzieżowych czuwają rzesze przeszkolonych wolontariuszy, bez których pomocy i zaangażowania impreza nie mogłaby się odbyć w tym wymiarze.
Wolontariusze pracują na parkingach, kierując zawodników na wolne miejsca, sprzedają losy, pracują w depozycie, robią foto- i wideorelacje, na punktach odżywczych czuwają nad odpowiednim podawaniem wody i izotoników, inni z samego rana oznaczają trasę biegu. Nie sposób tu wymienić wszystkich, ale pracę Wolontariuszy trudno przecenić!
Nie można też zapomnieć o nauczycielach ze zbąszyńskich i okolicznych szkół, którzy także w swoim wolnym czasie pomagają organizatorom.

Mamy nadzieję, że w tym roku znowu będziemy mogli na Państwa liczyć!
KAŻDA PEŁNOLETNIA OSOBA MOŻE ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM I POMÓC NAM W ORGANIZACJI BIEGU.
SZUKAMY OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH, którzy chcą mieć satysfakcję z robienia rzeczy pożytecznych dla innych, więc jeśli możesz, zgłoś się jak najszybciej!

KONTAKT:

centrumsportu-zbaszyn@wp.pl

Nasi partnerzy

Kontakt

dyr. biegu Ryszard Frasz
tel. 606 970 871
e-mail: frasz@interia.pl

Zbąszyńskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji
ul. Mostowa 10 a
64-360 Zbąszyń
tel: (0-68) 38 68 050
www.centrumsportu-zbaszyn.pl
e-mail: centrumsportu-zbaszyn@wp.pl